Az éhezés nem ismeri az évszakot!

Esemény kezdete:2024. április 16., 09:00
Esemény vége:2024. április 18., 14:00
2024. április 16-18.

Az éhezés nem ismeri az évszakot!

Tavasszal újabb élelmiszergyűjtő akciót szervez a Magyar Vöröskereszt, az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen miskolci egyetemi csoportja és a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Tanszéke.

A karácsony környéki adakozó kedv mérséklődik év közben, kevesebb figyelem irányul a rászoruló családokra, így csökken a rászorulók között szétosztható adományok mennyisége. Ezért is fontos, hogy most, tavasszal is összefogjunk és segítsünk!

Az egyetemi gyűjtés azon túl, hogy széles körben felhívja a figyelmet az önzetlen segítségnyújtásra, a közösségen belül is érzékenyíti a hallgatókat a rászorulók iránt.
A Vöröskereszt munkatársai az adományokból csomagokat készítenek. A tartós élelmiszert a beérkezett segélykérelmek alapján nehéz körülmények között élő nagycsaládokhoz, egyedülálló idősekhez juttatják el.

• Az élelmiszergyűjtések időpontja és helye: 2024. április 16-18. 9:00-14:00
  • Miskolci Egyetem Főbejárat, rácsos büfé bejárata: 2024. április 16-18. 16:00-18:30
  • Tesco Áruház  Miskolc (Mésztelep u. 1/a): 2024. április 16-18. napközben
  • Mathias Corvinus Collegium (Szemere u. 4): 2024. április 17. este
  • Grizzly Pub (Városház tér 3)
Minden adomány számít! Csak egy kis segítséggel is sok családnak tudunk segíteni. Csatlakozz hozzánk, és tegyünk együtt az éhezés ellen!
Köszönjük a támogatásotokat és az önzetlen segítséget!