Nemzetközi Hegesztett Szerkezet Tervezőmérnök Képzés

2012. Augusztus 21. Megosztás:

Nemzetközi Hegesztett Szerkezet Tervezőmérnök Képzés
A képzés célja olyan, korszerű ismeretekkel rendelkező, a nemzetközi normáknak megfelelő szakemberek kiképzése, akik alkalmasak a korábban megszerzett mérnöki tudásuk és a képzés során elsajátított ismeretek birtokában az új tudományos eredmények befogadására, alkalmazására, a korszerű hegesztett szerkezetek tervezésére a gyártási, a minőségbiztosítási és a gazdaságossági szempontok figyelembevétele mellett. A képzés megfelel a Nemzetközi Hegesztési Intézet (International Institute of Welding, I

1.  A képzés megnevezése:
NEMZETKÖZI HEGESZTETT SZERKEZET TERVEZŐMÉRNÖK KÉPZÉS

A képzés 7 modulból áll: 1. modul: Hegesztési technológiák, 2. modul: Anyagok feszültségei, 3. modul: Hegesztett szerkezetek tervezése, 4. modul: Hegesztett kötések tervezése, 5. modul: Hegesztett lemezszerkezetek tervezése, 6. modul: Hegesztett szerkezetek optimálása, 7. modul: Gyártás, költségek, minőség és ellenőrzés.

A képzés sikeres vizsga esetén Nemzetközi Hegesztett Szerkezet Tervezőmérnök Diplomával zárul, amit a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés mint Nemzeti Meghatalmazott Testület ad ki.

A képzés időtartama: 182 óra (105 óra elmélet, 70 óra gyakorlat, 7 óra vizsga), mely 2013. január - október között valósul meg.

Helyszíne: Miskolci Egyetem, Felnőttképzési Regionális Központ

Ideje: általában minden hónap második hetén 3 nap (szerda-csütörtök-péntek).

Költsége: 410 eFt, + 40 eFt az IIW diploma.

Minimális csoportlétszám: 16 fő.

Jelentkezési határidő: 2012. december 21.

Jelentkezhet: aki alapképzésben gépészmérnöki, építőmérnöki, vagy közlekedésmérnöki szakon szerzett szakképzettséggel rendelkezik (főiskolai, BSc. oklevél, egyetemi, MSc. diploma) és legalább egy éves szakmai gyakorlata van. Más műszaki felsőfokú végzettséggel felvételizni kell.

Kapcsolat (név, telefon, fax, e-mail)

Szakmai kérdésekben:
Dr. Jármai Károly
egyetemi tanár
+46-565-111,
+46-563-399,

Adminisztratív kérdésekben:
Fábián Zsuzsa
gazdasági, műszaki, igazgatási ügyintéző
+46 565-493, mellék 20-81,

Honlapok:
                  http://www.iiw-iis.org                              http://www.mhte.hu/oh_iiw.html