Esélyegyenlőségi Ösztöndíj Pályázat

2014. Szeptember 10. Megosztás:

Esélyegyenlőségi Ösztöndíj Pályázat
A Kárpátok Alapítvány-Magyarország Frederick C. Robey támogatásának köszönhetően ösztöndíj pályázatot hirdet a 2014/2015-ös tanévre, a Miskolci Egyetem hallgatói részére.

Az ösztöndíj keretében a 2014/2015-ös tanévben egy-három fő, a Kárpátok régió magyarországi területén élő, hátrányos helyzetű, a Miskolci Egyetem azon hallgatóit kívánjuk támogatni, akik elkötelezettek a térség problémáinak megoldása, és hosszú távú fenntartható fejlődésének biztosítása iránt; s felsőoktatási tanulmányaik elvégzése után a régióban kívánják szakmai tevékenységüket ellátni.

Pályázhatnak:

• a Miskolci Egyetem nappali tagozatos hallgatói, akik:
  • a Kárpátok régió magyarországi megyéinek valamelyikében (Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék) állandó lakhellyel rendelkeznek;
  • elkötelezettek a régió iránt, segítik a hosszú távú és fenntartható fejlődést;
  • szakdolgozatukat a régió problémáival és azok megoldásaival kapcsolatban írják;
  • minimum 4,0 (jó) tanulmányi eredménnyel rendelkeznek az utolsó lezárt félévben;
  • szociálisan hátrányos helyzetű, rászoruló hallgatók.
  • Utolsó éves, a Szociálpedagógia, Neveléstudományi, Kisebbségtudományi, Turizmus és Politológia Tanszéken tanulók az elbírálás során előnyt élveznek.

A jelentkezéshez szükséges pályázati anyag tartalma és a szükséges iratok:

• önéletrajz (szakmai előmenetel a diákköri, demonstrátori, egyéb közéleti illetve társadalmi, önkéntes munka kiemelésével)
  • motivációs levél – maximum 800 szó (melyben szerepel a hallgató régióhoz fűződő viszonya, illetve az ösztöndíj felhasználásnak/szükségességének indoklása, jövőbeni szakmai és tanulmányi tervei, céljai)
  • Egy maximum 1 oldalas esszé „Milyennek látom a régiómat 10 év múlva” címmel
  • iskolalátogatási igazolás
  • az utolsó lezárt félév leckekönyvi másolata
  • a pályázó nyilatkozata és az azt alátámasztó dokumentumok a hallgató anyagi, szociális helyzetéről (saját bevétel, szülők bevétele, testvérek száma, egyéb ösztöndíjak, stb.)

A pályázati anyagot egy példányban, elektronikus formában (a szükséges igazolásokat szkennelve) kérjük eljuttatni Szabó Gabriella részére a gabriella.szabo@cfoundation.org e-mail címre!

Az ösztöndíjjal járó hallgatói kötelezettségek: aktív részvétel a Kárpátok Alapítvány által kijelölt szakértő konzultációin; a régióért a régióban c. önkéntes munka a Kárpátok Alapítványnál; a jövő évi ösztöndíjasok mentorálása.

Ezen kötelezettségek elmulasztása esetén az ösztöndíj megvonható.

A pályázat benyújtásának határideje: 2014. szeptember 21.

További információ:

Szabó Gabriella - Kárpátok Alapítvány-Magyarország
(www.karpatokalapitvany.hu)
3300 Eger (Felnémet), Felvégi út 53.
Tel.: 36-516-750
E-mail: gabriella.szabo@cfoundation.org