Innovációs nap mérnök és közgazdász végzettségűeknek

2013. Szeptember 20. Megosztás:

Innovációs nap mérnök és közgazdász végzettségűeknek
Milyen hatással van az innováció a jövőre? Mit jelent a Bosch munkatársai számára az innováció? Ön hogyan lehet hatással a jövő alakulására?

A fenti kérdésekre keressük a választ Innovációs Napunkon, melyre mérnök/közgazdász végzettségű fiatal tehetségek (maximum 3 éves tapasztalattal) jelentkezését várjuk.
Rendezvényünkön bepillantást nyerhet  vállalatunk életébe, megismerkedhet miskolci gyárainkkal, illetve vezetőinkkel, találkozhat a MASAT -1, azaz az első teljesen magyar építésű műhold fejlesztőivel.

Vendégeinket szeretettel várjuk miskolci gyárunkba 10:30-ra az e-mailen küldött meghívónkba foglalt részletek szerint.
Főbb programelemek:
  • Gyárigazgatói prezentáció
  • Közös ebéd
  • Gyárlátogatás MASAT-1 bemutató (lásd lent)
  • Csoportmunka, téma: innováció
  • Közös vacsora
Igény esetén, nem miskolci résztvevők számára szállást is biztosítunk.
Minden résztvevőnek ajándékozunk egy jegyet a miskolci barlangfürdőbe, hogy kipihenten érkezzen haza.
Érdekességek a Masat-1 fejlesztéséről:
  • A projektre a szükséges finanszírozás kevesebb mint 30%-a állt rendelkezésre.
  • Szponzorok segítségével és áldozatos munkával sikerült előteremteni a szükséges feltételeket (Európában egy hasonló projekt költségvetése kb. 1M Euro).
  • A pálya bizonyos szakaszain akár 8 km-t is megtesz másodpercenként. - Hallgatói kezdeményezés, egy tucatnyi főből álló kitartó csapat munkája.
  • A kisműholdat 190 rádióamatőr követi világszerte.
  • Fedélzetéről több mint 5.000.000 csomag, 300 MB adat érkezett már.
  • Több mint 8000-szer kerülte meg a Földet.
  • Fejlesztése 60-70.000 mérnökórát vett igénybe.
  • 10x10x10 cm, ~1 kg tömegű és több mint 2.500 komponensből áll.
Jelentkezzen a rendezvényre 2013. október 02-ig ITT
Időpont: 2013. október 05., szombat