Fizikát népszerűsítő előadás

2011. Február 03., csütörtök 15:00 — 2011. Február 03., csütörtök 17:00

Az előadás mind az előadó személye, mind a témája miatt mindenkinek hasznos lehet, akit érdekelnek a fizika, a világmindenség nagy kérdései. Az előadó Dr. Lévai Péter az MTA levelező tagja, az MTA KFKI Részecske- és Magfizikai Kutatóintézet tudományos igazgatóhelyettese. Ő Miskolc szülötte, városunkban nőtt fel, a Földes Ferenc Gimnázium diákja volt, jelenleg Magyarország legfiatalabb fizikus akadémikusa. (Ezt a címet épp egy másik földesista diáktól, Dr. Trócsányi Zoltántól „vette át” néhány hónapja.)
Az előadó a világ tudományos közvéleményét foglalkoztató legizgalmasabb témákat kutatja, az előadásának a címe: A Nagy Hadronütköztet első éve - Mikor látunk új részecskéket és extra dimenziókat?

A rendezők mindenkit (oktatót, dolgozót, diákot) szeretettel várnak a Miskolci Egyetem III. előadójában, az előadásra előzetesen regisztrálni ill. belépődíjat fizetni nem kell!

A rendező szervezetek (ME Fizikai Tanszék és az ELFT megyei csoportja) nevében üdvözlettel:
Dr. Paripás Béla tanszékvezető
565-111/11-65